WYCIECZKA KLASY 3C DO CZECH
W dniach od 17 do 19 czerwca 2026 roku klasa 3c wyruszyła do Czech.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Skalne Miasto Adršpach – jedno z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Czechach. Podczas spaceru podziwiali niezwykłe formacje skalne, pokonali liczne schody, prowadzące do malowniczych punktów widokowych oraz odbyli rejs łódką po urokliwym jeziorku. Piękne krajobrazy i kontakt z naturą dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Pragę. Spacer rozpoczął się przy klasztorze na Strahowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Czech, w tym Katedrę św. Wita, Zamek Praski, budynki Senatu Republiki Czeskiej, urokliwe uliczki Starego i Nowego Miasta, a także słynny Most Karola oraz Plac Wacława.
Trzeciego dnia odwiedzili ZOO Dvůr Králové. Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Szczególne zainteresowanie wzbudził król zwierząt – lew. Niezapomnianym przeżyciem okazał się także przejazd safari busem, który pozwolił obserwować zwierzęta niemal na wyciągnięcie ręki. Wizyta w zoo była ciekawym i pełnym wrażeń zwieńczeniem wycieczki.
Wyjazd do Czech był dla uczniów okazją do poznania ciekawych miejsc, zdobycia nowych doświadczeń oraz wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!