Oto logo strony. Piękne ono jest

WYCIECZKA KLASY 3C DO CZECH

Ocena 0/5

W dniach od 17 do 19 czerwca 2026 roku klasa 3c wyruszyła do Czech.

Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Skalne Miasto Adršpach – jedno z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Czechach. Podczas spaceru podziwiali niezwykłe formacje skalne, pokonali liczne schody, prowadzące do malowniczych punktów widokowych oraz odbyli rejs łódką po urokliwym jeziorku. Piękne krajobrazy i kontakt z naturą dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Pragę. Spacer rozpoczął się przy klasztorze na Strahowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Czech, w tym Katedrę św. Wita, Zamek Praski,  budynki Senatu Republiki Czeskiej, urokliwe uliczki Starego i Nowego Miasta, a także słynny Most Karola oraz Plac Wacława.

Trzeciego dnia odwiedzili ZOO Dvůr Králové. Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Szczególne zainteresowanie wzbudził król zwierząt – lew. Niezapomnianym przeżyciem okazał się także przejazd safari busem, który pozwolił obserwować zwierzęta niemal na wyciągnięcie ręki. Wizyta w zoo była ciekawym i pełnym wrażeń zwieńczeniem wycieczki.

Wyjazd do Czech był dla uczniów okazją do poznania ciekawych miejsc, zdobycia nowych doświadczeń oraz wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności