Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Pniewy pod lupą: Historia miasta w latach 1939-45

Ocena 5/5

6 lutego 2024 r. klasy o profilu medialnym, 1A, 2A i 3A, miały okazję posłuchać niezwykle ciekawego wykładu pana Jarosława Szurki, hobbystycznego historyka, o tym, co się działo z Pniewami i jak wyglądały w czasie II wojny światowej. Między innymi uczniowie mogli dowiedzieć się, że podczas wojny miasto nosiło nazwę Pinne, kim były pierwsze ofiary, co Hitler otrzymał na swoje 50-te urodziny (trumnę zawieszoną przy jego siedzibie i wiersz Śpij Hitlerze w ciemnym grobie i niech się Gdańsk przyśni tobie) i wiele innych interesujących informacji dotyczących miasta i jego mieszkańców. Pan Jarosław podał również trochę ciekawych informacji o Żydach, którzy - obok Polaków i Niemców również - zamieszkiwali Pniewy. Mieliśmy okazję posłuchać wspomnień proboszczów pniewskich o tym, jak SS-mani torturowali tutejszych mieszkańców. Dzięki licznym zdjęciom, które pokazywał Prelegent, uczniowie mieszkający w Pniewach i okolicach mogli sobie porównać to, jak Pniewy wyglądają teraz, a jak wyglądały wtedy, co z pewnością było dla nich ciekawe.

Irena Kuciaba 1a

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.