„Dubletowy Polonez” - czyli Studniówka 2024
„Poloneza czas zacząć!” - Tymi słowami s.dyr. Agnieszka Derengowska rozpoczęła bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych.
„Drodzy uczniowie – Jesteście wyjątkowi pod wieloma względami. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że każdy z Was jest niepowtarzalny i nie ma drugiej/drugiego takiego na całym świecie. Ale co czyni Was tak bardzo wyróżniającym się rocznikiem? (…)
Byliście i jesteście zaangażowani w różne inicjatywy, wydarzenia oraz akcje w szkole i poza nią. Można o Was śmiało powiedzieć – społecznicy, bo jak zdążyliśmy to zauważyć przez te 4 lata - jesteście stworzeni do działania. (…)
„Bądźcie wytrwali, wytrwałość na pewno da Wam zwycięstwo”.
Dużo doniosłych i kluczowych słów dodała przedstawicielka klas czwartych, była przewodnicząca szkoły Julia Dobrowolska: „Dzisiejszy wieczór jest dobrym początkiem przedmaturalnej wędrówki. Początkiem do tego, by powspominać najweselsze i najtrudniejsze momenty w szkole.
Przed nami jeszcze wiele niezwykłych chwil i wyzwań, ale jestem przekonana, że dzięki determinacji osiągniemy wszystko, czego pragniemy”.
Już sam tytuł tego artykułu może budzić kontrowersje, lecz nic bardziej mylnego! Zarówno rodzice, najbliżsi, zaproszeni goście, jak i maturzyści osłupieli ze zdziwienia gdy staropolski polonez w aranżacji Wojciecha Kilara z epopei narodowej, przy małej modyfikacji DJ’a nieoczekiwanie zaczął przybierać zupełnie nową formę. Przyszli absolwenci nie dali jednak za wygraną i zakasując rękawy postanowili ponownie wykonać gęsi taniec, przykładnie akcentując charakterystyczny schemat rytmiczny w metrum ¾.
I tym razem z dumnie podniesionym czołem maturzyści podołali zadaniu. Następnie rozpoczął się bankiet, po którym nastąpiła terapeutyczna dawka muzyki, która pozwoliła choć na chwilę zapomnieć przyszłym egzaminowanym o licealnym magisterium.
Czwartoklasiści wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gości wybornie bawili się do późnych godzin wieczornych.
Mamy głęboką nadzieję, że wyniki maturalne urszulańskich wychowanków będą zadowalające i że tym samym otworzą one przyszłym studentom drogę do wymarzonej kariery zawodowej. Życzymy połamania długopisów!
Młodszy redaktor – Stanisław Kozłowski
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!