Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

„Dubletowy Polonez” - czyli Studniówka 2024

Ocena 0/5

„Poloneza czas zacząć!” - Tymi słowami s.dyr. Agnieszka Derengowska rozpoczęła bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych.
„Drodzy uczniowie  – Jesteście wyjątkowi pod wieloma względami. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że każdy z Was jest niepowtarzalny i nie ma drugiej/drugiego takiego na całym świecie. Ale co czyni Was tak bardzo wyróżniającym się rocznikiem? (…) 
Byliście i jesteście zaangażowani w różne inicjatywy, wydarzenia oraz akcje w szkole i poza nią. Można o Was śmiało powiedzieć – społecznicy, bo jak zdążyliśmy to zauważyć przez te 4 lata - jesteście stworzeni do działania. (…) 
„Bądźcie wytrwali, wytrwałość na pewno da Wam zwycięstwo”. 

Dużo doniosłych i kluczowych słów dodała przedstawicielka klas czwartych, była przewodnicząca szkoły Julia Dobrowolska: „Dzisiejszy wieczór jest dobrym początkiem przedmaturalnej wędrówki. Początkiem do tego, by powspominać najweselsze i najtrudniejsze momenty w szkole. 
Przed nami jeszcze wiele niezwykłych chwil i wyzwań, ale jestem przekonana, że dzięki determinacji osiągniemy wszystko, czego pragniemy”.

Już sam tytuł tego artykułu może budzić kontrowersje, lecz nic bardziej mylnego! Zarówno rodzice, najbliżsi, zaproszeni goście, jak i maturzyści osłupieli ze zdziwienia gdy staropolski polonez w aranżacji Wojciecha Kilara z epopei narodowej, przy małej modyfikacji DJ’a nieoczekiwanie zaczął przybierać zupełnie nową formę. Przyszli absolwenci nie dali jednak za wygraną i zakasując rękawy postanowili ponownie wykonać gęsi taniec, przykładnie akcentując charakterystyczny schemat rytmiczny w metrum ¾. 
I tym razem z dumnie podniesionym czołem maturzyści podołali zadaniu. Następnie rozpoczął się bankiet, po którym nastąpiła terapeutyczna dawka muzyki, która pozwoliła choć na chwilę zapomnieć przyszłym egzaminowanym o licealnym magisterium.
Czwartoklasiści wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gości wybornie bawili się do późnych godzin wieczornych.

Mamy głęboką nadzieję, że wyniki maturalne urszulańskich wychowanków będą zadowalające i że tym samym otworzą one przyszłym studentom drogę do wymarzonej kariery zawodowej.  Życzymy połamania długopisów!

Młodszy redaktor – Stanisław Kozłowski

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.