Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ocena 0/5

6.02.2024 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To międzynarodowe święto ma na celu podkreślenie znaczenia edukacji z zakresu bezpieczeństwa w Internecie oraz promowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z technologii cyfrowej. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie o ważnych aspektach bezpiecznego bytowania w sieci oraz podjęcia działań mających na celu zwiększenie ogólnej świadomości w tym obszarze.

Internet to nie tylko źródło wiedzy, rozrywki i komunikacji, ale także miejsce, gdzie możemy napotkać różnorodne wyzwania i zagrożenia. W związku z tym, chciałbym podkreślić kilka kluczowych zasad, które pomogą nam wszystkim utrzymać bezpieczne środowisko online:

Ochrona Prywatności:

·         Zachowaj ostrożność podczas udostępniania swoich danych osobowych.

·         Ustaw silne hasła i regularnie je zmieniaj.

·         Kontroluj ustawienia prywatności w swoich kontach online.

Cyberprzemoc i Szacunek:

·         Bądź świadomy/a konsekwencji swoich działań w sieci.

·         Unikaj obraźliwych komentarzy i szanuj innych uczestników Internetu.

·         W razie zauważenia cyberprzemocy, nie wahaj się zgłosić sprawę odpowiednim osobom.

Rozwijanie Krytycznego Myślenia:

·         Sprawdzaj wiadomości i informacje z różnych źródeł.

·         Ucz się rozpoznawać fałszywe informacje i fake newsy.

·         Podejmuj informowane decyzje online.

Kontrola nad Czasem Online:

·         Zadbaj o równowagę między czasem spędzanym wirtualnie a realnym życiem.

·         Monitoruj swoje nawyki online i unikaj uzależnień.

Wsparcie i Edukacja:

·         Dziel się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi.

·         W razie wątpliwości, pytaj i korzystaj z dostępnych źródeł edukacyjnych.

Razem możemy tworzyć bezpieczne środowisko online dla naszej społeczności.

Pamiętajmy, że każdy z nas odgrywa istotną rolę w kształtowaniu pozytywnego i bezpiecznego Internetu. Razem, poprzez wzajemną troskę, edukację i odpowiedzialność, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy czuje się bezpieczny i szanowany.

Na naszych korytarzach znajdziecie dziś kody QR. Odczytajcie je za pomocą telefonów, aby poznać sposoby bezpiecznego korzystania z sieci.

Zapraszam Was również na stronę saferinternet.pl, gdzie znajdziecie liczne materiały edukacyjne. 

Przemysław Szulc

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.