Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Odpowiedzialność prawna młodzieży

Ocena 0/5

25 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie z Młodszym Aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach - Panią Eweliną Grzeszkowiak.

Poznaliśmy różnicę pomiędzy demoralizacją a czynami karalnymi, które mogą dotyczyć osób w naszym wieku. Niepełnoletni, który dokona kradzieży, hejtu, stalkingu, uporczywego nękania czy będzie w posiadaniu np. narkotyków dopuszcza się czynów karalnych, za którymi idą konkretne konsekwencje prawne. 

Podczas spotkania omówione zostały różne zagadnienia, m.in.:  jak używki wpływają na nasze zdrowie, co grozi nam za ich posiadanie, a także za handlowanie nimi. Poruszyliśmy również dość ważny temat, który pojawia się coraz częściej - znęcanie się i wyśmiewanie z drugiej osoby (często za pomocą internetu). Zostaliśmy pouczeni, co robić, kiedy dochodzi do takiego zdarzenia. Pani Ewelina Grzeszkowiak przytoczyła kilka przykładów, które dotknęły każdego z nas. Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, jakie niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku. Czasem zdarza się, że większość ulega jednostce lub określonej grupie i nie patrzy na dobro drugiej osoby. 

Jestem przekonana, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości wśród uczniów. Wpłynie to pozytywnie na zachowanie w szkole jak i poza nią. 

Julia Strzelecka

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.