Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Czas na podsumowanie projektów e-Twinning

Ocena 0/5

Projekty e-Twinning w naszej szkole powoli zbliżają się do końca, dlatego przyszedł czas na krótkie podsumowanie. 

Projekt „Digitale Familie”

Ostatnim projektowym wyzwaniem było spotkanie on-line z innymi uczniami, biorącymi udział w projekcie. W ramach tego zadania odbyły się dwie lekcje – obydwie 11 marca 2024 roku. 

O godzinie 8:00 grupa dziewczyn z klasy 1c spotkała się z uczniami klasy mundurowej z XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie wraz z nauczycielką p. Elżbietą Ciesielską. Najpierw każdy powiedział kilka zdań o sobie, a potem zagraliśmy wspólnie w gry, które dotyczyły naszego tematu – słownictwa związanego z rodziną. 

O godzinie 9:00 cała grupa j. niemieckiego spotkała się z klasą siódmą Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku wraz z ich nauczycielką p. Karoliną Woźniak. To spotkanie również było pełne emocji. Byliśmy nie do pokonania, we wszystkich 3 quizach nasza grupa zajęła wszystkie miejsca na podium. 

Jeśli chcielibyście sprawdzić swoich sił w j. niemieckim mamy dla Was kilka ciekawych ćwiczeń, które powstały w ramach naszego projektu:

https://view.genial.ly/65d5ce5afc99660014d65909/interactive-content-digitale-familie-etwinning-2024

https://view.genial.ly/656213ddc4085f001160425a/interactive-image-story-jumper

https://view.genial.ly/65620700c4085f00115993cd/interactive-content-aufgaben-e-twinning.

https://view.genial.ly/6561ea23a76e2d00116327c1/interactive-content-kalender-e-twinning

https://view.genial.ly/6561fb7fc4085f001154062e/interactive-content-true-or-false-quiz

Projekt „Unser typisches Essen”

Wspólnie z grupą maturzystów z klasy 4a i 4b spotkaliśmy się w czwartek 14.03.2024 roku po lekcjach, żeby razem zmierzyć się z przepisami ze Szwecji i Turcji i to w dodatku po niemiecku. Było to już przedostatnie zadanie naszego projektu realizowanego z Turcją i Szwecją. Ostatnim zadaniem będzie stworzenie wspólnej książki kucharskiej.

Z przesłanych nam przez Turków i Szwedów przepisów wybraliśmy dwa specjały: szwedzkie ciasteczka z dżemem i turecką kaszę bulgur z „dodatkami”. Bez trudności się nie obyło, trzeba się było zmierzyć z decylitrami oraz chwilowym brakiem prądu, ale udało się. Ciasteczka się rozeszły w mgnieniu oka, a kasza bulgur dostała od wszystkich 5 gwiazdek.   

s. Aleksandra Sołtysiak

Galeria zdjęć

Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 6 Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 5 Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 4 Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 3 Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 2 Czas na podsumowanie projektów e-Twinning 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.