Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Spotkanie wcale nie takie szare!

Ocena 0/5

 Tydzień powtarzania alfabetu greckiego. Pytania: kogo zobaczę? Czy poznam? Ekscytacja, że znowu przejdę się korytarzami regularnie uczęszczanymi przez trzy lata młodości. W końcu nastał ten dzień, gdzie wszystkie drogi doprowadziły nas ponownie do Pniew. 

        W minioną sobotę, tym razem już jako absolwenci, spotkaliśmy się w pniewskiej szkole, by powspominać czasy sprzed 10 lat, kiedy to jako uczniowie przeżywaliśmy radości i smutki licealnego życia. Absolwenci technikum do wspomnień dodali nieco nostalgicznych westchnień, jako że do dziś ostało się tylko urszulańskie liceum.

         Nie mogło zabraknąć duchowej uczty, która rozpoczęła nasze świętowanie. 
To był dla nas zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć we Mszy św. przy sarkofagu
 św. Urszuli Ledóchowskiej.  

     Z ciekawością obejrzeliśmy szkołę oraz internat - naprawdę wiele się tu zmieniło od czasu, gdy opuściliśmy szkolne mury. Tylko nazwy klas zaczerpnięte z greki pozostały takie same :)

      Jednak najważniejsze nie były mury, a osoby. Cudownie było powspominać dawne (a może nie aż tak dawne...) czasy, zauważyć że chociaż nasze życie poszło dalej, to zbyt wiele się nie zmieniliśmy (nadal młodzi!), posłuchać historii ludzi,  z którymi dzieliliśmy szkolne ławki oraz pośmiać się ze wspomnień, które razem stworzyliśmy.

Jak wspaniale, że nasze życie mogło ponownie, na te kilka godzin, przybrać różne odcienie szarości. 

                                                                  Agnieszka Skinder – Fabicka, absolwentka

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.