Oto logo strony. Piękne ono jest

Wieczór z Aidą

Ocena 0/5

W środę 10 czerwca klasa 3a wraz s. Bogusławą i p. Marią Stępień wybrała się wieczorem do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na operę Verdiego pod tytułem Aida. Opera ta opowiada o dylematach etiopskiej księżniczki Aidy, która jako niewolnica zakochuje się z wzajemnością  w egipskim wodzu Radamesie. Zakochana jest w nim również córka faraona - Amneris. Myślę, że już nawet na tej podstawie można się domyślić, w czym tkwi dramatyzm tej historii. 
Znalazły się wśród nas osoby, które miały już przyjemność obcowania z tego rodzaju sztuką, ale dla wielu z nas był to pierwszy w życiu wyjazd do opery. Niektórzy z nas nie wiedzieli nawet, czego się spodziewać, ale najważniejsze, że z teatru każdy wyszedł zachwycony i pod wrażeniem umiejętności wokalnych aktorów oraz muzyki granej na żywo przez orkiestrę. Był to niewątpliwie wieczór dla nas niezapomniany.
                                                                                                                                       Jaśmina Nowacka

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności