Wieczór z Aidą
W środę 10 czerwca klasa 3a wraz s. Bogusławą i p. Marią Stępień wybrała się wieczorem do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na operę Verdiego pod tytułem Aida. Opera ta opowiada o dylematach etiopskiej księżniczki Aidy, która jako niewolnica zakochuje się z wzajemnością w egipskim wodzu Radamesie. Zakochana jest w nim również córka faraona - Amneris. Myślę, że już nawet na tej podstawie można się domyślić, w czym tkwi dramatyzm tej historii.
Znalazły się wśród nas osoby, które miały już przyjemność obcowania z tego rodzaju sztuką, ale dla wielu z nas był to pierwszy w życiu wyjazd do opery. Niektórzy z nas nie wiedzieli nawet, czego się spodziewać, ale najważniejsze, że z teatru każdy wyszedł zachwycony i pod wrażeniem umiejętności wokalnych aktorów oraz muzyki granej na żywo przez orkiestrę. Był to niewątpliwie wieczór dla nas niezapomniany.
Jaśmina Nowacka

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!