Oto logo strony. Piękne ono jest

Edukacja z wojskiem

Ocena 0/5

11 maja w ramach programu „Edukacja z wojskiem” gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wojska Polskiego. Przez dwie godziny, uczniowie trzecich klas czynnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, a także spraw związanych z bezpieczeństwem cyfrowym oraz sposobów na rozpoznawanie dezinformacji. 

Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo ciekawy. Goście dzielili się swoim ogromnym doświadczeniem (również z ich udziału w misjach wojskowych).  Wiedzę przekazywali też w sposób konkretny i bardzo kompetentny. Żołnierze chętnie odpowiadali na stawiane im przez młodzież pytania i zachęcali uczestników do poszerzania swojej wiedzy zarówno z pierwszej pomocy, jak i cyberbezpieczeństwa. 

Dla młodzieży czas zajęć okazał się zbyt krótki, więc po spotkaniu wielu z nich pozostało dłużej, aby porozmawiać z naszymi gośćmi.  W rozmowie młodzież podkreślała potrzebę takich właśnie spotkań, prowadzonych z pasją, konkretnie i z ogromną wiedzą. Ważne było również to, że żołnierze opowiadali o swoich doświadczeniach, często bardzo trudnych, w których udało się komuś pomóc, nawet uratować czyjeś życie. 

Mamy nadzieję, że spotkania tego typu, z przedstawicielami Wojska Polskiego będą w naszej szkole kontynuowane.  

Galeria zdjęć

IMG-20260511-WA0001 IMG-20260511-WA0000 IMG_20260511_124008
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności