Oto logo strony. Piękne ono jest

Bezpieczeństwo w sieci

Ocena 0/5

Masz konto bankowe? Korzystasz z karty kredytowej?  A może płacisz za zakupy telefonem? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałaś/eś twierdząco, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Jak mówią: Przezorny zawsze ubezpieczony. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas pierwszych podczas spotkania z przedstawicielami pniewskiego oddziału PKO Bank Polski S.A., które miało miejsce w naszej szkole, w ubiegłą środę 30 października.

Spotkanie miało uświadomić młodym ludziom jak mają bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej oraz ukazać skalę zagrożenia oszustwem w Internecie. Okazuje się, że najbezpieczniejszą formą płatności są aplikacje mobilne, czyli BLIK, HCE, Google Pay i Apple Pay, czyli płatności zbliżeniowe telefonem. Dlaczego? Naszych smartfonów strzeżemy najlepiej, zabezpieczając je pinem, odciskiem palca, a nierzadko własną twarzą. Należy oczywiście pamiętać, że nic nie daje 100% pewności, dlatego do tego typu zabezpieczeń potrzebna jest jeszcze nasza rozwaga, ostrożność i czujność.

Ponadto mówiono o zasadach cyberbezpieczenstwa, które kilka pozwolę sobie przytoczyć…, tak ku przestrodze.

  • Bądź podejrzliwy co do nieznanych e-maili.
  • Nie otwieraj nieznanych załączników.
  • Twórz różne skomplikowane hasła.
  • Uważnie sprawdzaj adresy stron internetowych, na których się logujesz.
  • Regularnie aktualizuj swój komputer i telefon.
  • Nie podawaj loginu ani hasła innym osobom.
  • Nie loguj się przez publiczne, niesprawdzone wi-fi.
  • Czytaj uważnie treść SMSa przed potwierdzeniem transakcji.
  • Wszelkie nieprawidłowości i podejrzenia zgłaszaj w swoim banku.
  • Bądź podejrzliwy, ale nie daj się zwariować.

Ewa Genge-Korpik

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności