Oto logo strony. Piękne ono jest

Dzień Przedsiębiorczości klasy 3A w firmie WObit

Ocena 0/5

Dzisiaj, tj. dnia 20 czerwca 2022r., mieliśmy szansę uczestnictwa w Dniu Przedsiębiorczości, czyli kilku blokach tematycznych: Strategia wprowadzania produktów na rynek; Kaizen, 5S, Diagram Ishikawy, 5Why; Prawo pracy – podstawy i pierwsza praca, które zostały zorganizowane przez firmę WObit. Podczas wizyty mogliśmy zaobserwować jak działa przedsiębiorstwo „od kuchni”. Poznaliśmy krótką historię firmy, której założycielem był Pan Witold Ober, a następnie udaliśmy się na zwiedzanie m.in. Działu Badań i Rozwoju oraz hali produkcyjnej. Tam usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji wprost od pracowników. Zadawaliśmy im pytania, a pracownicy udzielali na nie odpowiedzi czy rozwiewali wątpliwości. Na końcu oglądania hali produkcyjnej, został nam zaprezentowany MOBOT AGV FlatRunner MW Light, który był już odpowiednio zaprogramowany. Później przyszedł czas na spotkanie z radcą prawnym i poznanie podstaw prawa pracy. Były to bardzo ciekawe i owocne zajęcia z rożnych względów, m.in. dlatego, że niektórzy z nas podejmują już jakąś pracę sezonową czy na zlecenie. Następnie braliśmy udział w wykładzie i warsztatach na temat kontrolowania jakości i organizacji pracy. To właśnie tu poznaliśmy chociażby metodę 5Why, która polega na zadawaniu pytań: “dlaczego coś miało miejsce?” przez co dochodzi się do samego sedna problemu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Katarzynie Ober-Degórskiej za zaproszenie nas do firmy WObit oraz Panu Przemysławowi Degórskiemu za oprowadzenie nas i ciekawe przedstawienie przedsiębiorstwa.

W imieniu klasy 3A
Wiktoria Hypsior

Galeria zdjęć

DSC_0049 DSC_0062 DSC_0086 DSC_0140 DSC_0142 DSC_0163 IMG-20220620-WA0005
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności