Oto logo strony. Piękne ono jest

Usta nie od parady

Ocena 0/5

Konkurs Retoryczny Usta nie od parady przypomina nam, jak ważny w XXI wieku jest każdy głos. Jak ważne jest to, by mówić, przekonywać, skłaniać do refleksji. Tym właśnie zajęli się tegoroczni mówcy, którzy zmierzyli się z jednym z pięciu motywów: wędrówka, wolność, pasja, tradycja i służba.

W tym roku na scenie wystąpiło 10-ro mówców, którzy reprezentowali 3 szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Scznieckiej w Pniewach i Zespól Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Jury złożone z aktorów, dziennikarzy, radiowców i ludzi kultury wyłonili zwycięzców. W tym roku na piedestale stanęli nasi uczniowie. W kolejności: Antonina Wiśniewska (3A), Zofia Stasik (1A) oraz Patrycja Dziwak (3A).

W kategorii radiowej ( wywiad/relacja) I -miejsce przyznano Stanisławowi Kozłowskiemu za wywiad ze współczesnym płatnerzem, wykonującym zbroje rycerskie w Międzychodzie. II -miejsce zajął Jędrzej Janisch za relację ze Szkolnego Turniej Tenisa Stołowego. III miejsce zajęła Róża Mikrut, która opowiadała o tym jak znaleźć swoją pasję.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wszystkie nagrody zgarnęło Gimnazjum im. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze. I miejsce: Mirosław Baranowski, II miejsce Dawid Jurewicz, III miejsce Gabriela Selezniowa. Wyróżnienie otrzymała Daria Kolesnikowa.

W przyszłym roku czeka nas nie tylko kolejna edycja konkursu, ale także nowe wyzwania i nowe kategorie. Skoro w tym roku postawiliśmy na radio, to może w przyszłym uczestnicy zmierzą się z... telewizją?

Ewa Genge-Korpik

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności